Geriausias draugas šeimai

Trumpaplaukis Vengrų Vižlas

 

Apie mus

 

Trumpaplaukių vengrų vižlų veislynas „BROLIS“


Tel. +37068220559
El.paštas : info@vizsla.lt
www.vizsla.lt
Irma Širmenienė

Pirmoji mūsų  augintinė – tai Kurtsharė Greisi Turkio oazė. Dabar jai 9 metai. Greisi ilgam likdavo viena namuose, todėl nusprendėme įsigyti antrą šunį, kad jai ir mums būtų linksmiau. metų. Rinkomėsi iš kelių šunų veislių, ilgai domėjomės, kol pagaliau buvo nusprendėme : tebūnie trumpaplaukis vengrų vižlas (Hungarian Shorthaired Vizsla). Deja, mūsų krašte vižlų neaptikome, bet per internetą radome veislyną Budapešte. Ten kaip tik buvo „alimentinis šuniukas“ Buvo žiema, prognozavo pūgas, o aš laukiausi vaikelio, todėl vyras bandė atkalbėti nuo tolimos kelionės. Bet noras kuo greičiau turėti vižlą įveikė visus barjerus. Neapsirikome. Niekada nesigailėjome pasirinkę vengrų vižlą. Kadangi šios veislės šunys labai patiko, vis labiau norėjosi, kad mūsų krašte atsirastų daugiau šios veislės atstovų. Todėl nusprendėme sukergti savo kalytę. Ir vėl išsirengėme į Vengriją, į veislyną, iš kurio net du vižlus įsigijo pats Ispanijos karalius. Mano bendradarbiai juokavo:“‚Verčiau važiuokit kergti savo kalės pas Ispanijos karaliaus vižlus“.
Sunkiausia įsigyti pirmą šunį, - tai šventa tiesa. O kai turi keletą... Nuvykę į vengrų vižlų veislyną, pamatėme mažą šaunią kalytę. Grįžome namo su dar vienu vižlu.
Auginant veislinius gyvūnus, šunų parodos – neišvengiamas dalykas. Smagu, kad galime pasigirti savo augintinių pasiekimais. Bet ne vien parodų taurės mus džiugina. 2007 m. balandį sulaukėme pirmosios vengrų vižlų vados. Gimė 8 mažyliai.
Pamatę vižlą, žmonės sutrinka, bando atspėti jo veislę. Daugelis nė negirdėjo apie vengrų vižlus, bet juos iškart pakeri jų rausvai auksinis kailis, žaismingumas, draugiškumas, elegancija. Aplinkiniai stebisi, kad vedamės vižlus be pavadėlio. Visi įsivaizduoja, kad medžioklinis šuo moka tik dumti laukais, bet vengrų vižlai griauna šią nuomonę. Jie – šeimos šunys, puikūs kompanionai, bičiuliai.
Vižlai – lengvai dresuojami, imlūs šunys. Su jais negalima grubiai elgtis, nes yra švelnūs ir supratingi. Vižlai nuolat stebi savo šeimininką, sukiojasi greta, nenutolsta net lauke. Tarpusavyje jie gerai sutaria. Štai visos trys mūsų kalės „apsikabinusios“ miega viename guolyje, kurį užsisakėme specialiai, nes tokio dydžio negavome pirkti. 
Turime mažą dukrytę, kurią meiliai globoja mūsų vižlai. Beje, vižlus reikia saugoti nuo dukros, nes ši patampo už uodegos ar ausų. Tačiau vaikiškos išdaigos jų neišveda iš pusiausvyros. Vižlai tapo mūsų šeimos nariais

Image
Image
Back to Top